Nakręć film o płaceniu bez gotówki. Czeka 26 nagród pieniężnych. W sprzyjających okolicznościach możesz zgarnąć nawet 13 tysięcy złotych!


Filmy nominowane

 

Oto lista filmów nominowanych. Autorom tych filmów Jury przyznało 1000 zł. Trzem spośród tych filmów Jury przyzna nagrody za zajęcie pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca. Także te filmy biorą udział w głosowaniu Millionautów, którzy przyznają Nagrodę Publiczności.

 

Już są opublikowane opinie Jury o każdym nominowanym filmie.

 

 

Get the Flash Player to see this player.
URL:
EMBED:
Tytuł: Płatności bez gotówkowe Status: nominowany
Autor: Huncfot Data premiery: 2009-03-12
Czas: 0:43
Obejrzano: 3271 razy
Komentarzy: 44
zaloguj się,
aby ocenić film

Średnia ocen:
  • Aktualnie 2.597
Poleć
Od autora:
Wielka Improwizacja, albo sequel przygód Pani Kazi. Pani Kazia poradziła sobie z namówieniem przyjaciół do bezgotówkowych płatności. Teraz, razem z nimi zachęca pozostałych. Wspólnie śpiewają o tym piosenkę. Jeśli chcecie – zaśpiewajcie z nimi! Śpiewać każdy może!

Zdaniem MillionYou:
To odważny film, który balansuje na granicy dokumentu i szyderstwa. A właściwie łączy w sobie te dwa podejścia do rzeczywistości. Z jednej strony wygląda jak autentyczny zapis video akademii małomiasteczkowej, a z drugiej – wyśmiewa konwencję reklam, które nachalnie sprzedają treść handlową. Twórca postawił sobie trudne zadanie, inne niż wszyscy uczestnicy konkursu. Efekt nam się spodobał. Wykorzystanie aktorek-amatorek uznaliśmy za celowe, a wymowę filmu potraktowaliśmy jako zabawne zderzenie niepowagi sytuacji z powagą płatności bezgotówkowych. Chór kobiet, wyśpiewujący reklamową pieśń ma w sobie coś i potwornie śmiesznego, i potwornie żałosnego. Wieloznaczna satyra na współczesną komunikację medialną.


Ostatnie komentarze

—–
twilllight (16-04-09 11:50)
To jest jedna wielka komedia.Nasuwa sie pytanie-po co w ogole robic jakikolwiek film i starac sie dla niego skoro i tak zostanie wybrane nagorsze z najgorszych?! I to w dodatku lamiace regulamin. Nie robicie sie i nie starajcie dla MY- jesli zalezy wam na wygranej. Jesli o robicie dla siebie to jak najbardziej warto. Ale tutaj juz nie ma na co liczyc, jak widzimy jakie filmy zdobyly nagrody.
—–
newdem (14-04-09 13:12)
literówka (brak g): oczywiście nie miałem na myśli polskiego komunisty, tylko szwedzkiego artystę 😛
—–
newdem (14-04-09 13:11)
Randall: z tym dystansem to kombinowałem że to coś w trierowskim stylu (sam autor przyznawał się do inspiracji chyba..Bermanem – oczywiście traktuję to raczej ironicznie). Ja też nie bardzo rozumiem decyzję jury, jest na granicy regulaminu w którym podkreślone są techniczne składniki oceny filmu. Dałem temu wyraz na forum.
A nieszablonowe kino obu Żuławskich chowa się przy moim nieszablonowym kinie hehe (demind.net)
—–
Randall (14-04-09 11:36)
Nigdy nie wypowiadam się aż tak czynnie na forach publicznych ale czasem człowieka krew zalewa. ARmySTUDIO ma absolutną rację, to jest Polska i tu jest jakiś syf, Wystarczy popatrzeć kto wygrał MamTalent ? Też najgorszy występ z wszystkich finałowych. Jak ogląda się finalistów z całego świata na youtubie to robi wrażenie każdy a w PL, WTF ? Tak samo tutaj, np. Wyjęte z Kontekstu, pokażmy najlepsze filmy Konkursowe, powtarzam THE BEST OF THE BEST na temat płatności bezgotówkowych, pokażmy za granicą… I nagle ktoś ogląda i mówi sobie OŁ FAK, Co to jest, to jest ich najlepszy film, to jaki poziom oni tam mają, Film o mikołaju finałowy robi wrażenie, a tutaj,? szkoda słów. Docenianie dystansu ? Nwedem, a gdzie tu dystans, do czego, jeśli masz na myśli do sztuki filmowej to się zgodze. Żuławski robi dobre kino, nieszablonowe, z niecierpliwością czekam na Wojne PL Rus, ale ten wybór nie tylko mnie zaskakuje.

Musisz się zalogować, żeby móc komentować. Jeśli nie masz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. Rejestracja jest darmowa i trwa tylko parę chwil.

Zciągnij darmowy Flash Player aby zobaczyć filmy.