Citizen Hub
Posłuchaj głosu lokalnych społeczności na dedykowanej platformie partycypacji miejskiej

Platforma partycypacji miejskiej łączy metodologię angażowania mieszkańców w sprawy lokalne z technologiami wspomagającymi współpracę. Budujemy dedykowane programy miejskie, będące kompleksowym narzędziem komunikacji między władzami a mieszkańcami. Nasze rozwiązanie ułatwia nawiązanie dialogu z mieszkańcami, umożliwiając każdej osobie wyrażenie swojej opinii. Przyczynia się to do podejmowania decyzji i kształtowania przyszłości miasta we współpracy z mieszkańcami.

Wspieraj potrzeby mieszkańców i zaangażuj ich w lokalne wyzwania
Dowiedz się więcej
Jak to robimy

Proces opracowywany jest tak, by odpowiadał na konkretne potrzeby lokalnych władz, takich jak: odświeżenie strategii, usprawnienie infrastruktury, rewitalizacja terenów zielonych czy organizacja wydarzeń kulturalnych. Budujemy społeczności aktywnych mieszkańców, których angażujemy do udziału w wyzwaniach, w celu zdobycia pomysłów, spostrzeżeń, sugestii oraz konkretnych planów. Dzięki takim działaniom lokalne władze mogą podejmować decyzje na podstawie realnych potrzeb mieszkańców.

Proces opracowywany jest tak, by odpowiadał na konkretne potrzeby lokalnych władz, takich jak: odświeżenie strategii, usprawnienie infrastruktury, rewitalizacja terenów zielonych czy organizacja wydarzeń kulturalnych. Budujemy społeczności aktywnych mieszkańców, których angażujemy do udziału w wyzwaniach, w celu zdobycia pomysłów, spostrzeżeń, sugestii oraz konkretnych planów. Dzięki takim działaniom lokalne władze mogą podejmować decyzje na podstawie realnych potrzeb mieszkańców.

Dowiedz się więcej
Dowiedz się, jak wybrani klienci pokonali prawdziwe wyzwania wspólnie z obywatelami
Dlaczego warto wybrać EY Crowdsourcing?

Wdrażamy platformy partycypacji społecznej, w których najważniejsi są zadowoleni mieszkańcy. Wspólnie z samorządami lokalnymi definiujemy potrzeby i tworzymy koncepcję. Na podstawie naszego doświadczenia, sprawdzonej przez lata metodologię oraz technologię realizujemy projekt kompleksowo. Zapewniamy pomoc w promowaniu inicjatywy oraz zachęcamy obywateli do dzielenia się swoimi pomysłami na platformie. Czerpanie z niewykorzystanego dotąd potencjału sprawia, że miasto staje się lepsze i bardziej przyjazne.

Zespół EY Crowdsourcing tworzą eksperci w dziedzinie marketingu i komunikacji oraz specjaliści w zakresie nowych technologii i społeczności. Dwunastoletnie doświadczenie we współpracy z lokalnymi społecznościami pozwoliło nam stać się liderem w dziedzinie angażowania przy wykorzystaniu platform partycypacji społecznej. EY Crowdsourcing rozpoznaje potrzeby obywateli, prowadzi skuteczne działania komunikacyjne, określa elementy motywacyjne oraz na ich podstawie tworzy wyzwania. Mieszkańcy stają się częścią zmian w strategii ich miasta – zmian opartych na ich potrzebach.

Łączenie sztuki angażowania społeczności z platformą dostosowaną do indywidualnych potrzeb
Szerokie zastosowanie

EY Crowdsourcing usprawnia komunikację mieszkańcami oraz wprowadza ją w inny wymiar – wspólnego promowania miasta. Jest doskonałym sposobem zaprezentowania wszystkich działań miasta i ich pozytywnego wpływu na jakość życia mieszkańców. Platformy partycypacji społecznej mogą być wykorzystywane do zbierania pomysłów, spostrzeżeń i treści, w tym również materiałów promocyjnych (np. filmów, zdjęć). Nasze projekty dodatkowo wspomagane są przez kampanie w mediach społecznościowych w celu wzbudzenia zainteresowania mediów.

Rozwiązanie dostosowane do indywidualnych potrzeb

Niezależnie od wielkości miasta oferujemy gotowe do wdrożenia skalowalne rozwiązanie, które sprawdzi się jako zrównoważone narzędzie partycypacji dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Bezpieczeństwo

Nasza platforma komunikacyjna spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa zgodnie z wytycznymi Open Web Application Security Project. Środowisko, w którym operuje, jest zgodne z zaleceniami Centrum Bezpieczeństwa Internetowego. Oferujemy nasze usługi na podstawie certyfikatu SSL, który potwierdza wiarygodność domeny oraz bezpieczeństwo szyfrowania i transferu danych.

Co mówią nasi Klienci o projektach Citizen Hub?
  • Swoje pomysły zgłaszali zarówno rodowici warszawiacy, jak i ci mieszkający w stolicy od kilkunastu czy kilku lat. Trasy były oceniane przez jury w składzie: Beata Pawlikowska (podróżniczka), Beata Chomątowska (dziennikarka i warszawska aktywistka), Krzysztof Kwiatkowski (aktor), Mamdou Diouf (dziennikarz i warszawski aktywista), Robert Stępowski (ekspert w dziedzinie marketingu miejsc) i Daniel Rusin (vloger). Wśród najlepszych szlaków konkurencja była bardzo wyrównana. Autorzy zwycięskich tras dostali możliwość wystąpienia w spotach, w których zabierają widzów w osobistą podróż po ukochanych miejscach.

    Adriana Bąkowska, Stołeczne Biuro Turystyki, Turystyka.WP.pl

  • „Mieszkańcy są najlepszymi ambasadorami swojego miasta" – powtarza te słowa niczym mantrę Robert Stępowski, ekspert ds. marketingu terytorialnego (MarketingMiejsca.com.pl). Stołeczne Biuro Turystyki przeprowadziło akcję „I Love Warsaw”, w której mieszkańcy Warszawy mogli pokazać najbardziej urokliwe i często zupełnie nieodkryte zakątki swojego miasta. Najciekawsze trasy turystyczne oceniło specjalne jury. Ci, którzy zaprezentowali najciekawsze miejsca, zagrali w spotach promocyjnych, które już teraz można oglądać na YouTube.

    Robert Stępowski, Ekspert ds. marketingu terytorialnego, MarketingMiejsca.com.pl

  • Trudno obecnie wyobrazić sobie metropolię, która ignoruje głos swoich mieszkańców i nie włącza ich w proces kształtowania otaczającej przestrzeni. To przecież mieszkańcy – poprzez naturalną znajomość miasta – intuicyjnie czują, jakie rozwiązania będą dla danego miejsca najkorzystniejsze. Dzięki platformie Otwarta Warszawa mieszkańcy stali się siłą, która kreuje realne zmiany w przestrzeni miasta, rekreacji i kulturze.

    Michał Olszewski, Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy

  • Projekt został bardzo dobrze odebrany przez społeczność innowacyjnych twórców zebranych wokół inicjatywy Otwarta Warszawa. Omówiliśmy postulowane zmiany w Warszawie. Rozmawialiśmy o problemach i szukaliśmy dla nich innowacyjnych rozwiązań. Bardzo cenimy sobie projekt opracowany przez MillionYou z udziałem mieszkańców.

    Beata Kubiszyn-Puka, główny specjalista w biurze Centrum Komunikacji Społecznej m.st. Warszawy.

  • Partycypacja społeczna zawsze jest wyzwaniem, ale dzięki współpracy z zespołem EY Crowdsourcing, który przez cały projekt wspierał nas obszerną wiedzą i motywował swoją pasją, proces ten stał się nie tylko niezwykłym doświadczeniem, ale przyniósł też oczekiwane rezultaty i poprawił jakość dialogu między miastem a jego mieszkańcami.

    Joanna Francuz-Jankowska, Gabinet Prezydenta, Urząd Miasta Poznania

  • Współpraca z tak profesjonalnym zespołem EY Crowdsourcing była przyjemnością. Mieliśmy możliwość od początku pracować nad platformą „Otwarty Poznań”, która jest nowym narzędziem partycypacji dla mieszkańców Poznania. Platforma dała nowe możliwości naszym mieszkańcom i innowacyjną przestrzeń do dzielenia się pomysłami, co pomogło bardziej zaangażować ich w sprawy miasta. Partycypacja społeczna zawsze jest wyzwaniem, ale dzięki współpracy z EYC, który przez cały projekt wspierał nas ogromną wiedzą i motywował nas swoją pasją, proces ten stał się nie tylko niezwykłym doświadczeniem, ale przyniósł też znakomite rezultaty i wpłynął na poprawę jakości dialogu między miastem a jego mieszkańcami.

    Patryk Pawelczak, Dyrektor, Urząd Miasta Poznania

Zasoby
Dostęp do materiałów dostępny tylko dla zalogowanych użytkowników
Zarejestruj się Zaloguj się
Poznaj nasze inne rozwiązania z obszaru crowdsourcingu:
Creative Hub
Rywalizacja pozwala wydobyć z ludzi to, co najlepsze. Możliwość wykazania się i brak ograniczeń w postaci oczekiwań firmy tworzą idealne warunki do pobudzenia ich kreatywności. Efektem są świeże i autentyczne treści, które przemawiają do konsumentów. Dzięki crowdsourcingowi zamiast tradycyjnie trzech pomysłów możesz mieć do wyboru nawet kilkadziesiąt propozycji. Zwiększ swój zasięg. Podnieś swoje oczekiwania. Poszerz grono odbiorców.
Talent Hub
Crowdsourcing daje przedsiębiorstwom możliwość poznania nowych talentów, nowych perspektyw i nowych spostrzeżeń. Zaangażowanie utalentowanych ludzi w rozwiązywanie realnych problemów biznesowych i społecznych to obustronna szansa rozwoju. Firmy zyskują nowe, innowacyjne rozwiązania oraz możliwość nawiązania relacji z młodymi talentami, innowatorzy otrzymują szansę sprawdzenia swoich umiejętności w pracy dla biznesu, budowania portfolia oraz zaprezentowania się przed potencjalnym pracodawcą.
Enterprise Hub
Przedsiębiorstwa, które chcą budować kulturę innowacyjności, znają wartość zaangażowania pracowników i szerszego ekosystemu skupionego wokół organizacji – partnerów, dostawców, konsumentów, start-upów czy ośrodków naukowych. Crowdsourcing pozwala firmom wykorzystać wiedzę osób, które mogą znacznie przyczynić się do jej rozwoju.